Wizyta w Szwecji (2016-05-12)

Aktualności

Hadhrat Mirza Masroor Ahmad rozpoczyna swoją drugą wizytę w Szwecji.

 

Światowy Przywódca Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya, Piąta Kalif, Jego Świątobliwość, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad przybył w dniu 10 maja br. do Malmo, w Szwecji, po ukończeniu 6-dniowej wizyty w Danii.

 

Jego Świątobliwość przybył do Malmo samochodem i po przekroczeniu granicy Szwecji był eskortowany do nowo wybudowanego meczetu Mahmood, gdzie został powitany przez Narodowego Prezydenta Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya w Szwecji, Mamoon-ur-Rashid sahib i setki innych Ahmadi mężczyzn, kobiet i dzieci.

 

Później, Jego Świątobliwość przystąpił do inspekcji pomieszczeń meczetu, a następnie poprowadził modlitwy Maghrib i Isza.

 

Podczas swej wizyty w Szwecji, Jego Świątobliwość oficjalnie zainauguruje otwarcie nowego meczetu oraz wygłosi swoje cotygodniowe piątkowe kazanie. Zaadresuje również sympozja odbywające się z okazji jego wizyty.

 

Jego Świątobliwość spotka się również z różnymi dygnitarzami i politykami, weźmie udział w szeregach wywiadów, a także spotka się osobiście z muzułmanami Ahmadi mieszkającymi w Szwecji.

 

Koniec informacji prasowej.

 

Więcej informacji:

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya

tel. 22 863 88 92

 

 

 

Kazanie Piątkowe

2019-02-08
Doskonałość w ludziachNewsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

 

Ahmadiyya w Polsce   |   Certyfikacja Halal   |   Telewizja MTA International   |   Coroczne Konferencje Dżelsa Salana   |   Inne języki   |   Mapa Strony   |   Kontakt
© 2011 Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Wszelkie prawa zastrzeżone.