Warszawskie Targi Książki (2018-05-24)

Aktualności

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya wzięło udział w 9 Warszawskich Targach Książki.

 

Wspólnota Ahmadiyya, po kilu latach przerwy, ponownie wzięła udział, w dniach 17-20 maja, w Targach Książki organizowanych przez Murator EXPO na PGE Narodowym w Warszawie.

 

targi

SMA było jednym z 802 wystawców, z 32 krajów, które w tym roku mieli okazję zaprezentować swoją ofertę ponad 83 500 odwiedzającym.

 

Nasze stoisko, nr D13, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający wyrażali chęć uzyskania wiedzy na temat islamu, jego prawdziwych nauk, wartości moralnych i duchowych w islamie oraz przyczynę przysłania przez Boga w Dniach Ostatnich założyciela Wspólnoty Ahmadiyya, Obiecanego Mesjasza (as), Mirza Ghulam Ahmada. 

gi

targi2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targi

 

Największym zainteresowaniem na stoisku Wspólnoty Ahmadiyya cieszyło się tłumaczenie Świętego Koranu na język polski wraz z interpretacją oraz wstępem do każdej Sury. Kupujący Święty Koran wyrażali chęć uzyskania wiedzy na temat islamu u źródła, czyli w tekście Koranu, który pozostał niezmieniony od czasów jego objawienia przez Boga, tj. od ponad 1 300 lat.

targi

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również publikacje omawiające ogólne zagadnienia dotyczące islamu, jego przesłania, prawdziwych nauk islamu, np. ,,Filozofia nauk islamu’’, ,,Kilka najczęściej zadawanych pytań na temat islamu’’.

targi

 

 

 

 

 

 

 

targi

 

 

Odwiedzający chętnie sięgali po publikację ,,Kobieta w islamie’’. Szczególnie ludzie młodzi: uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich oraz studenci poruszali z obecnymi na stoisku Ahmadi, kwestię społecznej i prawnej pozycji kobiety w islamie oraz jej praw.

Interesowano się również tematem ekstremizmu w islamie. Chętnie kupowano broszurę: ,,Czy islam stanowi zagrożenie dla Polski?” oraz ,,Reakcja na ekstremizm – islamski punkt widzenia’’.

targi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

targiZachęceni dużym zainteresowaniem naszymi publikacjami, okazywaną sympatią odwiedzających oraz chęcią zgłębiania przez nich prawdziwych nauk islamu, planujemy nasz udział w Targach Książki w 2019 r.

 

Koniec informacji prasowej.

 

Więcej informacji:

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya

tel. 22 863 88 92

 

 

 

Kazanie Piątkowe

2019-02-08
Doskonałość w ludziachNewsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

 

Ahmadiyya w Polsce   |   Certyfikacja Halal   |   Telewizja MTA International   |   Coroczne Konferencje Dżelsa Salana   |   Inne języki   |   Mapa Strony   |   Kontakt
© 2011 Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Wszelkie prawa zastrzeżone.