Spotkanie z mieszkańcami Warszawy (2020-02-16)

Aktualności

W niedzielę, 16.02.2020 r.  w siedzibie Stowarzyszenia Muzułmańskiego Ahmadiyya w Warszawie, zostało zorganizowane spotkanie, podczas którego zaproszonym mieszkańcom Warszawy przedstawiono podstawowe informację o islamie oraz muzułmanach Ahmadi. 

Po obejrzeniu prezentacji goście zadawali pytania dotyczące podstawowych zasad wiary islamu, wiary w Jednego Boga oraz praw i pozycji kobiet w islamie.

Spotkanie było również okazją aby przedstawić zgromadzonym osobom w przystępny sposób cele założenia przez Boga Wspólnoty  Ahmadiyya w islamie oraz przekazania przesłania Mirza Ghulam Ahmada (as) z Qadian, Obiecanego Mesjasza wysłanego przez Boga do całej ludzkości. 

Zgromadzeni goście mieli również okazję zapoznać się z literaturą naszej Wspólnoty. Duże zainteresowaniem cieszyło się tłumaczenie Koranu na język polski oraz ,,Jezus w Indiach'', ,,Filozofia nauk islamu'', ,,Życie Proroka Muhammada''. Goście otrzymali w prezencie książki wydane przez Wspólnotę Ahmadiyya.

Spotkanie zostało zakończone poczęstunkiem oraz swobodną rozmową z członkami naszej Wspólnoty.

 

Kazanie Piątkowe

2019-02-08
Doskonałość w ludziachNewsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

 

Ahmadiyya w Polsce   |   Certyfikacja Halal   |   Telewizja MTA International   |   Coroczne Konferencje Dżelsa Salana   |   Inne języki   |   Mapa Strony   |   Kontakt
© 2011 Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Wszelkie prawa zastrzeżone.