Spotkanie Hudhura z Przywódcą Liberalnych Demokratów w Wielkiej Brytanii, Sir Vince Cable (2018-01-06)

Aktualności

W dniu 5 stycznia 2018 roku Lider Partii Liberalnych Demokratów, Sir Vince Cable, członek parlamentu, odwiedził meczet Baitul Futuh w Londynie, gdzie spotkał się ze Światowym Przywódcą Wspólnoty Muzułmańskiej Ahmadiyya, Piątym Kalifem, Jego Świątobliwością, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad. Na spotkaniu obecny był także członek parlamentu, Sir Edward Davey.

 

Podczas spotkania, które odbyło się po tym jak Jego Świątobliwości wygłosił cotygodniowe piątkowe kazanie, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad wyraził żal i smutek z powodu ciągłych cierpień ludności Jemenu, które są wynikiem niekończącej się wojny.

Jego Świątobliwość powiedział, że dopuszczono się wielkich okrucieństw, a miliony ludzi, w tym małe dzieci, umierają z głodu.

 

Hadhrat Mirza Masroor Ahmad stwierdził:

„W Jemenie trwa kryzys humanitarny, dlatego potrzebny jest ogromny wysiłek, by pomóc niewinnym ludziom. W związku z tym muzułmanie Ahmadi zaangażowani są w wysiłki mające na celu dostarczenie ludziom żywności i niezbędnego zaopatrzenia, zgodnie z naszymi możliwościami. Mam nadzieję, że rządy i politycy starają się także pomóc zakończyć cierpienia tych ludzi.”

 

Uznając sytuację za „tragiczną”, Jego Świątobliwość kontynuował:

„W Jemenie miejsce mają wielkie okrucieństwa i powinniśmy mieć jasność, co do tego, że okrucieństwo to okrucieństwo, bez względu na to, kto się go dopuszcza. Tak więc każdy, kto jest sprawcą takich niedoli i krzywd, powinien zostać potępiony.”

 

Podczas spotkania Jego Świątobliwość potępił światowy handel bronią, który, jak powiedział, napędza wojny na całym świecie.

 

Po zapytaniu przez Sir Vince Cable, czy Jego Świętobliwość ma jakieś przesłanie lub temat, na którym chciałby, aby politycy się skupili, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad powiedział:

„Moje przesłanie jest zawsze takie samo - wszyscy musimy pracować dla osiągnięcia wspólnego dobra i pokoju poprzez wzajemną miłość, miłosierdzie i sprawiedliwość. Jest to wielkie wyzwanie naszych czasów i nie możemy się poddać.”

 

Podczas spotkania omawiano także obecny stan polityki brytyjskiej i amerykańskiej, a także dalsze konsekwencje Brexitu.

 

Po zakończeniu audiencji u Jego Świątobliwości, Sir Vince Cable i Sir Edward Davey oprowadzeni zostali po kompleksie meczetu Baitul Futuh przez Rafiq Ahmad Hayat,  Prezydenta Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya w Wielkiej Brytanii.

 

Po wizycie, w wywiadzie dla MTA News, Sir Vince Cable powiedział:

„Jest to bardzo ważne, że tutaj, w Wielkiej Brytanii, mamy duchowego przywódcę z wiary muzułmańskiej (Hadhrat Mirza Masroor Ahmad), który głosi pokój i harmonię. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wydaje mi się, że prawdopodobnie jest wielu Brytyjczyków, którzy zaczęli wierzyć, że islam jest religią przemocy i postrzegają go bardzo negatywnie. Dlatego też myślę, że to, co mówi Jego Świątobliwość jest bardzo silnym antidotum na ten pogląd.”

 

 

Koniec informacji prasowej.

 

Więcej informacji:

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya

tel. 22 863 88 92

 

Kazanie Piątkowe

2019-02-08
Doskonałość w ludziachNewsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

 

Ahmadiyya w Polsce   |   Certyfikacja Halal   |   Telewizja MTA International   |   Coroczne Konferencje Dżelsa Salana   |   Inne języki   |   Mapa Strony   |   Kontakt
© 2011 Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Wszelkie prawa zastrzeżone.