Aktualności

Specjalne Przesłanie zamiast Kazania Piątkowego (2020-03-27)

Aktualności

Przywódca Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya wygłasza specjalne przesłanie zamiast Piątkowego Kazania w związku z ograniczeniami zgromadzeń nałożonymi przez rząd brytyjski.

 

Z powodu ograniczeń nałożonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa, Hadhrat Mirza Masruur Ahmad wygłosił ze swojego biura specjalne przesłanie zamiast Piątkowego Kazania.

 

W związku z trwającą pandemią koronawirusa (Covic-19), Światowy Przywódca Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya, Jego Świątobliwość Mirza Masruur Ahmad nie wygłosił w tym tygodniu Piątkowego Kazania. Zamiast tego wygłosił na żywo specjalne przesłanie do wszystkich muzułmanów Ahmadi na świecie poprzez satelitarny kanał telewizyjny MTA International, należący do Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya. Przesłanie to było również transmitowane na żywo w internecie.

 

Przemawiając ze swojego biura w Tilford, Surrey w Wielkiej Brytanii, Jego Świątobliwość modlił się za zdrowie i dobrobyt całej ludzkości. Poinstruował muzułmanów Ahmadi, aby skupili się na modlitwie oraz aby produktywnie wykorzystali swój czas w domu. Co więcej, poinstruował ich, aby przestrzegali wszystkich zaleceń rządu oraz utrzymywali dystans w kontaktach społecznych.

 

Hadhrat Mirza Masruur Ahmad powiedział:

,,W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, wiele rządów na świecie zastosowało społeczne ograniczenia. Uczynił to również rząd Wielkiej Brytanii, gdzie zamieszkuję… . W związku z tym Modlitwy Piątkowe nie mogą być oferowane w meczetach w tym czasie, więc zdecydowałem, po konsultacjach, że powinienem zwrócić się do was z przesłaniem na żywo.’’

 

Jego Świątobliwość powiedział, że Ahmadi powinni oferować Modlitwy Piątkowe we własnych domach w tych krajach, gdzie władze nałożyły ograniczenia na posługi religijne.

 

Jego Świątobliwość powiedział, że podczas gdy pozwoli im to na wypełnianie religijnych obowiązków, umożliwi to również muzułmanom Ahmadi podniesienie własnej wiedzy religijnej podczas przygotowywania kazań, które wygłoszą w ich własnych domach.

 

Jego Świątobliwość powiedział również, że muzułmanie Ahmadi powinni starać się spędzać ten czas produktywnie czytając jak najwięcej Świętego Koranu jak również wszelkie książki i publikacje Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya. Co więcej, powinni oglądać tak dużo jak to tylko możliwe programów nadawanych przez MTA International. Jego Świątobliwość podkreślił, że ten czas powinien być wykorzystany na polepszenie życia domowego oraz wsparciu dzieci w ich religijnym wychowaniu.

 

Jego Świątobliwość położył szczególny nacisk na modlitwy.

 

Hadhrat Mirza Masruur Ahmad powiedział:

,,W tym czasie skupcie się jeszcze bardziej na błaganiach i modlitwach. Bowiem to przez szczere modlitwy możemy zyskać błogosławieństwa Wszechmogącego Boga oraz duchowy i fizyczny dobrobyt. To czego nauczył nas Obiecany Mesjasz (pokój z nim), to to, że nawet w tak wyjątkowej sytuacji w jakiej obecnie znaleźliśmy się, nadrzędne znaczenie ma poszukiwanie wybaczenia u Wszechmogącego Boga, oczyszczenie naszych serc i zajęcie się dobrymi uczynkami. Allah Wszechmogący uczynił modlitwy wspaniałym narzędziem do wykorzystania, abyśmy mogli poprzez nie uzyskać schronienie u Wszechmogącego Boga.’’

 

Jego Świątobliwość kontynuował, posługując się kilkoma cytatami z tradycji Proroka Muhammada (pokój i miłosierdzie Allaha nie będzie z nim), wykazał, że w pewnych ekstremalnych warunkach modlenie się w domu było praktyką Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Boga niech będą z nim).

 

Na zakończenie swojego przemówienia Jego Świątobliwość modlił się i powiedział:

,, Niech Allah jak najszybciej uwolni świat od tej pandemii. Niech cała ludność świata wypełnia swoje obowiązki wobec ludzkości oraz niech uzna Wszechmogącego Boga. Niech Allah umożliwi nam czynienie w ten sposób.’’

 

 

Więcej informacji:

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya

tel. 22 863 88 92

 

Ahmadiyya w Polsce   |   Certyfikacja Halal   |   Telewizja MTA International   |   Coroczne Konferencje Dżelsa Salana   |   Inne języki   |   Mapa Strony   |   Kontakt
© 2011 Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Wszelkie prawa zastrzeżone.