Muzułmanin Ahmadi umęczony w Szkocji (2016-04-02)

Aktualności

 

Hadhrat Mirza Masroor Ahmad mówi, że brytyjskie władze muszą upewnić się, że nienawiść religijna i sekciarstwo nie rozprzestrzenią się w Wielkiej Brytanii.

 

Światowy przywódca religijny Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya, Piąta Kalif, Jego Świątobliwość, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad podczas swojego cotygodniowego, piątkowego kazania wygłoszonego w meczecie Baitul Futuh w Londynie, w dniu 1 kwietnia 2016, złożył hołd muzułmaninowi Ahmadi, który zmarł śmiercią męczeńską w Glasgow.

 

Jego Świątobliwość uczynił poniższe komentarze po zabójstwie Asad Shah, lat 40, który w czwartek, 24- tego marca 2016, został zabity, przy swoim sklepie, w Glasgow, w Szkocji. Policja opisała ten atak jako religijnie umotywowany.

 

Hadhrat Mirza Masroor Ahmad powiedział:

   „Asad Shah został umęczony na skutek działania tych, którzy chcą szerzyć nienawiść i nieład. Człowiek ten zginął z powodu swoich przekonań religijnych i jako muzułmanin Ahmadi.  Osiągnął status męczennika. Z pewnością do Boga należymy i do Niego powrócimy.”

Hadhrat Mirza Masroor Ahmad kontynuował:

Media i urzędnicy rządowi wyrazili wyrazy współczucia i żalu w związku z tym incydentem. Oczywiście, rząd i odpowiednie organy w Wielkiej Brytanii, powinny podjąć działania w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się tutaj ekstremizm. Jeśli ekstremiści, czy są to ludzie, którzy twierdzą, że są klerykami czy tez inni, będą mieli wolną rękę, to przyjdzie czas, że zobaczymy tutaj ten sam poziom nienawiści i prześladowań religijnych, które widzimy w krajach muzułmańskich.”

 

Shah sahib był aktywnym członkiem Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya i starał się żyć spokojnym życiem oraz szerzyć prawdziwe nauki islamu.

Po modlitwie piątkowej, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad poprowadził modlitwę pogrzebową za Shah sahib.

 

Podczas gdy setki muzułmanów Ahmadi zostały umęczone w Pakistanie i innych krajach, to jest to pierwszy raz, gdy muzułmanin Ahmadi traci swoje życie w Wielkiej Brytanii, w ataku na tle religijnym. Przedstawia to bardzo niebezpieczny precedens. Muzułmańska Wspólnota Ahmadiyya wzywa agencje rządowe i organy ścigania do podjęcia wszelkich możliwych działań w celu wykorzenienia wszelkich form religijnej nienawiści, nietolerancji i sekciarstwa.

 

Muzułmańska Wspólnota Ahmadiyya jest głęboko przekonana, że ​​wszyscy ludzie powinni być w stanie, w spokoju, praktykować swoją wiarę bez obaw przed prześladowaniami lub przemocą.

 

Koniec informacji prasowej.

 

Więcej informacji:

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya

tel. 22 863 88 92

Kazanie Piątkowe

2019-02-08
Doskonałość w ludziachNewsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

 

Ahmadiyya w Polsce   |   Certyfikacja Halal   |   Telewizja MTA International   |   Coroczne Konferencje Dżelsa Salana   |   Inne języki   |   Mapa Strony   |   Kontakt
© 2011 Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Wszelkie prawa zastrzeżone.