,,Każdy ma prawo do propagowania swojej wiary, ale tylko w pokojowy sposób''- Duchowy Lider Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya (2016-05-13)

Aktualności

 

Hadhrat Mirza Masroor Ahmad czyni uwagi podczas wywiadu z gazetą Skanska Dagbladet w Szwecji

 

W dniu 11 maja 2016 roku Światowy Przywódca Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya, Piąty Kalif, Jego Świątobliwość, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad, podczas pobytu w meczecie Mahmood, w Malmo, w Szwecji, udzielił wywiadu gazecie Skanska Dagbladet.

 

Po zapytaniu o wzrost terroryzmu i radykalizację młodzieży, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad odpowiedział:

„Ostrzegam już od dłuższego czasu, że rządy powinny podjąć zdecydowane kroki w celu wykorzenienia terroryzmu i ekstremizmu. Muzułmańska Wspólnota Ahmadiyya uważa wszelkie formy ekstremizmu za całkowicie sprzeczne z naukami islamu. Prawda jest taka, że ​​islam jest religią miłości i pokoju”.

 

Mówiąc o koncepcji dżihadu, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad stwierdził:

„Oczywiście, każdy ma prawo do propagowania swej wiary, ale tylko pokojowymi sposobami. Korzystanie z miecza i siły nie może być uzasadnione w tej epoce i jest całkowicie sprzeczne z naukami islamu. Koran wyraźnie stwierdza, że w kwestiach religii ​​nie powinno być żadnego przymusu”.

 

Zapytany, czy mógłby podróżować do Pakistanu, Jego Świątobliwość powiedział, że wypełnianie tam jego obowiązków nie byłoby możliwe, ponieważ muzułmanie Ahmadi w Pakistanie zostali uznani nie muzułmanów i są pozbawieni wolności w praktykowaniu swojej wiary.

 

Hadhrat Mirza Masroor Ahmad powiedział:

„Gdybym odwiedził Pakistan to, co bym tam zrobił? Każdego tygodnia muzułmanie Ahmadi z całego świata słuchają mojego piątkowego kazania, ale w Pakistanie nie miałbym pozwolenia na jego wygłoszenie. W Pakistanie nie mam nawet prawa nazywania siebie muzułmaninem, prowadzenia modlitw lub głoszenia naszego przesłania islamu.”

 

Koniec informacji prasowej.

 

Więcej informacji:

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya

tel. 22 863 88 92

 

Kazanie Piątkowe

2019-02-08
Doskonałość w ludziachNewsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

 

Ahmadiyya w Polsce   |   Certyfikacja Halal   |   Telewizja MTA International   |   Coroczne Konferencje Dżelsa Salana   |   Inne języki   |   Mapa Strony   |   Kontakt
© 2011 Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Wszelkie prawa zastrzeżone.