Ataki w Paryżu - oświadczenie (2015-11-14)

Aktualności

 

Głowa światowej Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya potępia ataki w Paryżu i modli się za ofiary.

 

Przywódca światowej Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya, Piąty Kalif, Jego Świątobliwość, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad potępił ataki terrorystyczne, jakie miały miejsce zeszłej nocy w Paryżu.

 

Przemawiając z Londynu, Jego Świątobliwości, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad stwierdził:

 ,,W czasie, gdy pewne grupy w islamie robią, co w ich mocy, aby zniesławić i zdyskredytować jego nauki, jesteśmy świadkami, jak Bóg Wszechmogący stale otwiera nowe drogi Tabligh dla naszego Dżama’at. Niewątpliwie, MTA odgrywa wielką rolę w rozprzestrzenianiu prawdziwych nauk islamu do wszystkich zakątków świata.

 

W imieniu Muzułmańskiej Wspólnoty Ahmadiyya na całym świecie, pragnę przekazać szczere wyrazy współczucia i kondolencje całemu narodowi francuskiemu, mieszkańcom oraz rządowi, po haniebnych atakach terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu. Te brutalne i nieludzkie ataki zasługują na ostre potępienie.

Chciałbym również podkreślić, że wszelkie formy terroryzmu i ekstremizmu są całkowicie sprzeczne z prawdziwymi naukami islamu.  Koran mówi, że zabicie nawet jednej niewinnej osoby jest jak zabicie całej ludzkości. Tak, więc w żadnym wypadku morderstwo nie może być nigdy uzasadnione i ci, którzy starają się uzasadnić swoje nienawistne czyny islamem, służą jedynie jego zniesławieniu w najgorszy z możliwych sposobów.

 

Sympatyzujemy i modlitwy się za ofiary tych ataków oraz wszystkich tych, którzy są w żałobie lub są dotknięci tą tragedią w jakikolwiek inny sposób. Niechaj Bóg Wszechmogący obdarzy ich cierpliwością i mam nadzieję oraz modlę się, o to, aby sprawcy tego haniebnego czynu zostali szybko postawieni przed wymiarem sprawiedliwości.”

 

Koniec informacji prasowej.

 

Więcej informacji:

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya

tel. 22 863 88 92

 

Kazanie Piątkowe

2019-02-08
Doskonałość w ludziachNewsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

 

Ahmadiyya w Polsce   |   Certyfikacja Halal   |   Telewizja MTA International   |   Coroczne Konferencje Dżelsa Salana   |   Inne języki   |   Mapa Strony   |   Kontakt
© 2011 Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Wszelkie prawa zastrzeżone.